+420 603 978 055 david@hlasovykouc.cz

UMĚLCI

Profíci i začátečníci vítáni!

Hrajete v divadle? Zpíváte v muzikálu? Nebo jen tajně doma ve sprše a chcete se přestavit světu?

Zkuste netradiční výuku hlasových technik v nahrávacím studiu (pro herce i zpěváky).


PRO MUZIKÁLOVÉ I ČINOHERNÍ PRODUKCE NABÍZÍM KOMPLETNÍ HLASOVÝ TRÉNINK ANSÁMBLU A SPOLUPRÁCI NA HUDEBNÍM A ČINOHERNÍM NASTUDOVÁNÍ. Podrobná nabídka zde:


VÝUKA ZPĚVU I MLUVY V ZÁZEMÍ ZVUKOVÉ CHÝŠE

Netradiční výuka probíhá v projektovém zvukovém studiu s využitím nahrávací techniky. Váš hlas z nahrávky bude Vaším zrcadlem i průvodcem, cestou ke zlepšení a určení vlastního osobitého stylu. Zpěváci si po zvládnutí základů mohou vyzkoušet další formu studiové práce – zpěv na hudební základ s mikrofonem před ústy a sluchátky na uších – a získat profesionální nahrávku.

Ať už chcete umět správně a sebevědomě mluvit nebo zpívat, najdeme spolu takovou cestu k cíli, která bude vyhovovat Vašim individuálním potřebám. Nabízím komplexní přístup zajištěný různorodostí aktivit, kterým se sám věnuji. Patří mezi ně účinkování v muzikálech (praxe ve zpěvu i jevištní řeči), nahrávání komentářů (voiceoverů) pro reklamy i další účely (např. logopedická aplikace pro děti) a také neustálý průzkum světa hlasových technik. Zužitkovatelná je i má hra na klavír nebo kytaru a znalost hudební teorie. Zejména pak – jako absolvent School of Audio Engineering v Oxfordu – působím jako mistr zvuku při různých hudebních nahráváních i špičkových dabingových produkcích, kde je vedení hudebníků či speakerů/herců k co nejlepším výkonům součástí i mojí práce. Mou oblíbenou činností je vedení (coaching) zpěváků při natáčení. Nesmírně zajímavá je i režie nahrávání voiceoverů a dohled nad správnou výslovností – těmto tématům se zčásti věnuji i v rámci výuky předmětu Zvuk a multimédia na vysokoškolském oboru Multimédia v ekonomické praxi (VŠE v Praze).


STUDIOVÁ PRÁCE

K dispozici je profesionální zvuková technika a já jako zvukař/kouč/producent (takže ušetříte za minimálně dva další lidi :]). Během výuky můžete získat i profesionálně natočené a zpracované demo pro vlastní prezentaci. I se začátečníkem můžeme vytvořit pěknou nahrávku, kterou se bude moci chlubit.

Pro zájemce možno doplnit o výuku zvukové tvorby nebo hudby.


PRVNÍ HODINA „NA ZKOUŠKU“

Přijďte na první výukovou hodinu a když se Vám lekce nebude líbit a nebudete chtít pokračovat, nemusíte nic platit a bez výčitek se rozloučíme. Tuto možnost nabízím hlavně proto, že věřím, že nikdo (jako doposud) nebude mít důvod ji využít :]


NĚKTERÁ Z TÉMAT

NĚKTERÁ Z TÉMAT
Zdravý a autentický hlas – Kultivace hlasu a způsobů jeho tvorby – Dech – Fonace – Resonance – Postoj – Selektivní uvolnění – Eliminace nekontrolovaných tenzí – Identifikace neefektivních či destruktivních hlasových návyků – Interpretace – Nadstavbové zušlechtění řeči – Ortoepie – Ortofonie – Artikulace – Modulace – Větné a slovní důrazy – Autentická intonace – Umělecká práce s řečí – Jevištní řeč – Emoce – Vnitřní motivace – Myšlenkové celky – Podtext – Hlasová hygiena – Tělesný prožitek – Zvládání trémyDavid Tomášek – hlasový poradce, pěvecký kouč i instruktor mluveného projevu. Voice Coach / Vocal Coach. Mistr zvuku, lektor, muzikant a muzikálový herec.